Aktywny Instruktor – Kandydaci

Z początkiem roku 2019 ruszyła już 3 Edycja konkursu Aktywny Instruktor. Jest to Hufcowy Konkurs mający na celu wyłonienie i nagrodzenie za swoją pracę Aktywnego Instruktora.

W tym roku nominowanych mamy aż 7 osób!!

Zachęcamy do zapoznania się z ich sylwetkami i do głosowania na swojego faworyta !

Głosowanie trwa do 20 lutego 2019 roku.
Głos można oddać dzięki ankiecie internetowej dostępnej tutaj: https://www.survio.com/survey/d/O2Q7I1V2A1E0J4M9U

 

SYLWETKI NOMINOWANYCH

pwd. Wiktoria Szymańska HO – drużynowa 3 Kolneńskiej Drużyny Wędrowniczej „Piorun”

Druhna Wiktoria pomimo wielu obowiązków zawsze znajduje czas na przyjaciół i harcerstwo. Wszystkie powierzone jej zadania wykonuje, w 100%, więc można na niej polegać. Wiktoria udziela się w wielu akcjach hufcowych, m.in. pełniła funkcję komendanta na biwaku mikołajkowym 2018, pomagała w organizacji wyjazdu kadry 2018. Była też jedną z odpowiedzialnych za roznoszenie Betlejemskiego Światła Pokoju w naszym mieście, a także aktywnie brała udział w obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, czytając Apel Poległych. Dodatkowo jest opiekunem naszej kolneńskiej gromady zuchowej, co pokazuje, że pomimo znalezienia się w nowej sytuacji potrafi stawić jej czoła i odnaleźć się w niej.

Trzy słowa o mnie: zabawna, odpowiedzialna, empatyczna

pwd. Wiktoria Nadolna – przyboczna 14 Kolneńskiej Drużyny Harcerskiej „Szare Szeregi”, członek HKSHiW

Druhna Wiktoria pokazuje prawdziwą postawę instruktorską. Harcerze wiedzą, że jest to osoba godna zaufania, ponieważ można porozmawiać z nią na każdy temat. Wiktoria jest zawsze gotowa nieść bezinteresowną pomoc, często kosztem własnych przyjemności. Bierze aktywny udział w większości wydarzeń oraz imprez hufcowych. Oprócz bycia przyboczną w „czternastce” jest również opiekunem tej drużyny.

Trzy słowa o mnie: lojalna, pomocna, pracowita


pwd. Bartosz Krupa HO
– Skarbnik Hufca ZHP Kolno. Przewodniczący HKSHiW.
Druh Bartosz, to prawdziwy instruktor, który swoją pracą pokazuje wybrane na swojej drodze wartości. Druh Bartosz świetnie spełnia się w roli opiekuna prób na stopnie harcerskie i wędrownicze. Do Bartka możemy zwrócić się z każdym problemem, mimo swojej czynnej służby wojskowej zawsze znajduje dla nas czas. Dodatkowo przez pewien czas był drużynowym 14 Kolneńskiej Drużyny Harcerskiej „Szare Szeregi”. Krupa był komendantem XXVIII Pikniku Majowego Drużyn i pomimo pojawiających się trudności zawsze znajduje z nich wyjście. To dzięki niemu nasi wędrownicy mogli wyjechać na Pola Lednickie i tam pełnić Harcerską Służbę Lednica 2018. Przykładny instruktor, przyjaciel, wsparcie.

Trzy słowa o mnie: pomocny, pozytywny, aktywny

 


phm. Oliwia Truszkowska HO
– Komendant Hufca ZHP Kolno im. Jana Bytnara „Rudego”.

Druhna Oliwia jest osobą, która zawsze jest mocno zaangażowana w życie hufca i pomimo malutkiej sprawy rodzinnej, działa i motywuje do pracy innych, jednocześnie napędzając machinę rozwijającą hufiec. Jej zorganizowanie i pracowitość widać w inicjatywach, za które była odpowiedzialna, np. otrzymanie funduszy na wyjazd kadry „Czas start”. Do listopada była drużynową 10 Kolneńską Gromadę Zuchową „Strażnicy Leśnych Stworzeń”, a także wychowała swojego następcę na tę funkcję. Wszyscy mogą liczyć na jej pomoc w każdej sytuacji.

Trzy słowa o mnie: dokładna, ambitna, sympatyczna

phm. Martyna Fankulewska HR – zastępca Komendanta Hufca ds. programu, pracy z kadrą i wizerunku, członek komendy chorągwi ds. promocji i wizerunku, członek HKSHiW, członek Referatu Harcerskiego Chorągwi Białostockiej.

Druhna Martyna sprawdza się doskonale na każdej płaszczyźnie od programu przez kształcenie, prowadzenie strony internetowej hufca oraz ewidencji hufcowej, a także na innych polach służby. W razie jej niedyspozycji ciężko byłoby znaleźć kogoś na jej miejsce. Bez Martyny nie udałoby się pracować tak, jak się to odbywa teraz. Świadczy o tym chociażby fakt, iż pełniła ważne funkcje podczas wielu inicjatyw hufcowych oraz chorągwianych. Dzięki jej kreatywności, pracowitości oraz cierpliwości było możliwe odbycie się takich imprez jak: Biwak Zimowy „Epokowa Wyprawa”, część harcerska Zlotu Drużyn Harcerskich i Wędrowniczych Chorągwi Białostockiej, a także wiele z naszych hufcowych biwaków.

Trzy słowa o mnie: pracowita, kreatywna, pomocna

dh. Julia Wiktoria Rutkowska
–drużynowa 64 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Wagabunda”

Druhna Julia jest kimś, na kim zawsze można polegać. Odkąd jest drużynową na każdym kroku pokazuje, że nie boi się nowych wyzwań. Zawsze, gdy jest z nami jej poczucie humoru sprawia, że na naszych twarzach pojawia się uśmiech. Czynnie uczestniczy w życiu harcerskim, np. bycie zastępcą komendanta ds. programowych na tegorocznym Biwaku Zimowym oraz jeżdżenie na Harcerską Służbę Lednica. Dla swoich harcerzy (i nie tylko) jest jak starsza siostra!

Trzy słowa o mnie: pomocna, ambitna, optymistyczna


dh. Weronika Rutkowska HO – Drużynowa 7 DH „OLIMP” im. Tadeusza Zawadzkiego, członek Referatu Harcerskiego Chorągwi Białostockiej, zastępca przewodniczącego HKSHiW.
Druhna Weronika jest niezwykle ambitną osobą. Swoim zapałem i zaangażowaniem udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. Prowadzi jedną z najstarszych drużyn w hufcu, która dzięki staraniom całej kadry stale się powiększa i rozwija. Swoje obowiązki wykonuje należycie. Jest osobą godną zaufania, a członkowie drużyny odnajdują w niej wsparcie w każdej sytuacji.

Trzy słowa o mnie: pomysłowa, wesoła, cierpliwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.