Harcerze zapraszają pod pomnik pamięci Katastrofy Smoleńskiej

Dziś mija 4. rocznica katastrofy rządowego samolotu z Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej Ś.P. Lechem Kaczyńskim wraz z małżonką Panią Marią Kaczyńską, dla nas harcerzy i harcerek z 59 Drużyny Harcerskiej Ptaki Ptakom to wielka strata i nigdy nie zapomnimy Ich i wszystkich którzy lecieli tym samolotem.

Od roku jedna osobistość która też straciła życie w tej katastrofie jest naszym Bohaterem, Bohaterem Chorągwi Białostockiej Związku Harcerstwa Polskiego, a jest to Ś.P. druh Ryszard Kaczorowski – ostatni prezydent RP na uchodźctwie i to dla Niego w szczególności dziś o godzinie 16:30 oddamy hołd w miejscu upamiętniającym te przykre dla nas wydarzenia, które miały miejsce 4 lata temu pod Smoleńskiem, a te miejsce znajduje się przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ulicy Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Równo o tej godzinie harcerze i harcerki z 59 Drużyny Harcerskiej Ptaki Ptakom z Łomży Hufiec Kolno zaciągną warty honorowe, zapalą znicze, odśpiewają Hymn Narodowy przy harcerskim ognisku.

Na zdjęciu Druh Ryszard Kaczorowski podczas wspólnego spotkania w szkole Podstawowej nr 5 w Łomży.

z_kaczorowskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.