Hufiec ZHP Kolno wraz z Parafią Św. Anny oraz Parafią Chrystusa Króla Wszechświata zorganizował Półkolonie dla dzieci z miasta Kolno i okolicy. Zajęcia rozpoczęliśmy 25 stycznia i trwały do 29 stycznia. Zajęcia odbywały się w godzinach 9:00 – 13:00.

Dzień Pierwszy

Dzieciaki wraz z opiekunami udali się na Halę Gimnastyczną w Kolnie. Dzieciaki grały w piłkę koszykową, odbywały się konkursy przeciągania liny, konkursy zręcznościowe np. slalom z piłką, a także była możliwość wejścia na ściankę wspinaczkową pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Dzień Drugi 

Dzień rozpoczęliśmy Katechezą w Kościele pod wezwaniem św. Anny, po której miało miejsce zwiedzanie kościoła. Następnie udaliśmy się do Hotelu Colnus, gdzie czekały na nas liczne atrakcje. Pierwszą z nich były warsztaty kulinarne, na których każda z grup robiła swoje pierniki, które następnie były wypiekane w piecach przez Panie Kucharki. Odbyło się również szkolenie z zakresu Pierwszej Pomocy przedmedycznej zorganizowany przez Kolneńską Grupę Pierwszej Pomocy. Następnie miał miejsce konkurs kulinarny, polegający na odgadnięciu jak największej ilości zjadanych potraw. Cały dzień i wszystkie poczynania w kuchni obserwowała również nasza kolneńska Pani Magda Gessler. Każdy uczestnik oczywiście mógł zjeść własnoręcznie zrobiony piernik.

Dzień Trzeci

Dzień ten rozpoczęliśmy również na sportowo udając się na Halę Sportową, gdzie podobnie jak dnia pierwszego była możliwość wejścia na ściankę wspinaczkową, rozgrywki w piłkę nożną a także konkurs przeciągania liny. Po pobycie na Hali udaliśmy się wszyscy do Państwowej Straży Pożarnej w Kolnie. Mili Panowie Strażacy zaprezentowali nam swój sprzęt, którego używają w różnych akcjach ratunkowych. Nie zabrakło również możliwości posiedzenia w wozie strażackim.

Dzień Czwarty 

Ten dzień spędziliśmy na kolneńskiej Pływalni. Zabawom w wodzie nie było końca.

Dzień Piąty

Piątego dnia udaliśmy się na Komendę Powiatowej Policji w Kolnie. Tam Panowie Policjanci przedstawili swoje psy policyjne i zaprezentowali ich umiejętności, czyli przejście przez trasę z przeszkodami, a także atak na przestępcę. Tutaj również mogliśmy wsiąść do samochodów policyjnych, co większości a nawet i opiekunom sprawiło wielką radość. Po spotkaniu z policjantami udaliśmy się do Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu na Galę kończącą nasze Półkolonie. Każda osoba została nagrodzona za udział w naszych Półkoloniach. Podziękowania składane były również na ręce dziekanów obu parafii, opiekunów a także, księżom kierownikom całego tego zamieszania, czyli ks. Grzegorzowi Karwowskiemu oraz ks. Adamowi Sierzputowskiemu.

Dziękujemy każdej osobie, która wzięła udział w naszych Półkoloniach, a także osobom, które nas wspierała w tych poczynaniach. Wszystkim Dzieciakom życzymy owocnej dalszej nauki w szkole. 🙂

Galeria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.