Pomoc dla Ukrainy

W związku z wybuchem wojny na Ukrainie Hufiec ZHP Kolno z upoważnienia ZHP Chorągiew Białostocka we współpracy z Kolneńska Grupa Pierwszej Pomocy, Ochotnicza Straż Pożarna w Kolnie oraz kolneńskimi parafiami ogłasza zbiórkę środków ratunkowych na potrzeby osób dotkniętych działaniami wojennymi. Osoby, które pragną włączyć się w akcję, proszone są o wsparcie poprzez przekazanie wybranych przedmiotów z poniższej listy:
☑️ Leki: przeciwbólowe oraz przeciwzapalne zawierające: paracetamol, ibuprofen, kwas acetylosalicylowy, metamizolem, naproksen, deksketoprofen, diclofenac.
☑️Opatrunki: bandaże elastyczne, gaziki jałowe, plastry, plastry na otarcia.
Artykuły pierwszej potrzeby:
☑️ Żywność długoterminowa:
– żywność w małych porcjach zapakowana hermetycznie, np. kabanosy, konserwy
– opakowane pieczywo, suchary, wafle ryżowe, rogale
– suszone owoce i orzechy w małych opakowaniach
– batony, czekolady
– woda w małych butelkach
– soki butelkowane, musy
– kawa, herbata, cukier
☑️ Materiały higieny
– ręczniki płócienne średnie
– ręczniki papierowe, papier toaletowy
– pieluchy, chusteczki wilgotne dla dzieci
– środki higieniczne, podpaski, kosmetyki i maszynki jednorazowe do golenia,
– mydło w płynie, szampon, pasta do zębów, szczoteczka
– środki do mycia sanitariatów
☑️ Ubrania tylko nowe:
– bielizna damska i męska
– bielizna dziecięca 6-13 lat
– skarpetki, podkoszulki
☑️ Ekwipunek:
– śpiwory nowe
– koce nowe
– jednorazowe talerzyki, miski, kubki, sztućce
Zbierane przedmioty można dostarczyć do:
– siedziby Hufca ZHP Kolno (ul. Marii Dąbrowskiej 4 – wejście od strony pływalni) codziennie, zaczynając już od 27 lutego w godzinach 16:00 – 20:00
– salki parafialnej przy kościele pw. Św. Anny w Kolnie (ul. Kościelna 17A) – codziennie zaczynając już od 27 lutego w godzinach 16:00-18:00.
Najprawdopodobniej w najbliższym czasie nasze działania zostanie poszerzone o współpracę z jednostkami samorządu terytorialnego, stowarzyszeniami, instytucjami i osobami prywatnymi z terenu powiatu, miasta i gminy. O wszystkich zmianach i decyzjach będziemy informować na bieżąco.
W razie potrzeby lub pytań, prosimy o kontakt z organizatorami.