Reportaż z Brunoniady

W piękną czerwcową sobotę, 25 osobowa grupa harcerzy i nie tylko wyruszyła na wyprawę rowerową do Kozła na „Górę Śmierciową” by uczcić św. Brunona z Kwerfurtu. Podróż rozpoczęliśmy z Kościoła św. Anny a potem Chrystusa Króla Wszechświata i dalej uroczą trasą wśród lasów i pól ziemi kolneńskiej.

Po dotarciu na miejsce związane z patronem naszej diecezji w modlitwie podążając drogą dekalogu dziękowaliśmy za miniony rok szkolny. Odwiedziliśmy też miejscowy Kościół. Po uczcie duchowej pojechaliśmy do naszej harcówki na ucztę cielesną. Przy ognisku jak przystało na harcerzy była kiełbaska i inne smakołyki oraz wspólne rozmowy, żarty i piosenki. Nakarmieni na ciele i duchu ruszyliśmy w drogę powrotną.

dh.ks. Artur

Zdjęcia zrobione przez hm. Sławomira Rydla z tego wydarzenia dostępne tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.