• Reportaż z Uroczystości Nadania Imienia

Mamy patrona i nowy sztandar!!!

Długo oczekiwany dzień nadania imienia oraz przekazania sztandaru odbył się 18.06.2017 r.
    Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele św. Anny w Kolnie, gdzie nastąpiło poświęcenie nowego sztandaru. Następnie przemaszerowaliśmy na plac przed kościołem gdzie odbyła się główna część uroczystości. Rozkaz nadania imienia został przeczytany przez komendantkę Chorągwi Białostockiej hm. Hannę Horodeńską. O symboliczne przybicie gwoździ zostali poproszeni ofiarodawcy oraz honorowi goście.
    Następnie sztandar z rąk Komendantki Chorągwi został przekazany  na ręce
    komendantki Hufca ZHP Kolno phm. Oliwii Fankulewskiej.

Od tego dnia nasz hufiec szczyci się nowym sztandarem oraz patronem, z którego jesteśmy dumni.
    Imię Jana Bytnara „Rudego” będziemy bronić i szanować jako dumę naszej małej rodziny.

dh. Patrycja Kozioł

Zdjęcia autorstwa dh. Patrycji Kozioł z tej uroczystości dostępne tutaj