Uroczystość pod Trzema Dębami

Dnia 26.09.13 w Parku Zwierzynieckim w Białymstoku przy Trzech Dębach, gdzie 24.10.1933 złożył Przyrzeczenie ostatni prezydent RP na Uchodźstwie, hm. Ryszard Kaczorowski odbyło się patriotyczne spotkanie harcerskie.

Na tym spotkaniu została symbolicznie pobrana ziemia z miejsca bardzo ważnego w harcerskim życiu Ryszarda Kaczorowskiego i została przekazana jego żonie, hm. Karolinie Kaczorowskiej. Ziema ta zostanie złożona pod powstającym w Mińsku Mazowieckim pomnikiem Jej męża, który zostanie odsłonięty 26.11.2013 roku, w rocznice urodzin.

Na tej uroczystości dh hm. Andrzej Bajkowski, komendant Białostockiej Chorągwi ZHP zaprezentował Druhnie Prezydentowej Karolinie Kaczorowskiej sztandar, który to Chorągiew otrzymała podczas stulecia Harcerstwa na Białostocczyźnie.

Komendant hm. Andrzej Bajkowski wytypował 3 harcerzy i jedną harcerkę do złożenia Przyrzeczenia Harcerskiego na sztandar Chorągwi, a byli to dh. Małgorzata Kozłowska z PG nr 9, Maciej Cichocki z PG nr 1 i Paweł Stanisław Dąbrowski z Akademickiej Szkoły Ponadgimnazjalnej przy WSA z 59 p. Drużyny Harcerskiej Ptaki Ptakom z Łomży, hufiec Kolno oraz druh z białostockiego hufca ZHP. Było to dla nas wielkie wyróżnienie, ponieważ w historii naszej drużyny nikt nie składał Przyrzeczenia na sztandar Chorągwi. Wyróżnieniem jest również to, że od nas odbierała Przyrzeczenie Pierwsza Dama RP w latach 1989-1990. Wyróżnienie te nie było tylko dla nas, jest to również wielkie wyróżnienie dla całego Hufca ZHP Kolno.

Pani Prezydentowa Karolina Kaczorowska gratulowała nam sukcesów w służbie harcerskiej a także była zachwycona tym, że przy każdym spotkaniu z naszą drużyną przeżywa wiele radości i harcerskich doznań. Oznajmiła nam, że niedługo znów się spotkamy i będzie to 3 października w Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży, gdzie została zaproszona na uroczystości patriotyczne. Nas tam też tam zaproszono.

Drużynowy phm. Krzysztof Pyczot nie kryje wielkiego zadowolenia i satysfakcji z przejścia do Hufca ZHP Kolno, w którym nie jesteśmy dyskryminowani i wyszydzani. Dzięki Komendantowi Hufca ZHP Kolno pwd. Marcinowi Darkowskiemu zostaliśmy docenieni i honorowani.

przyrzeczenie2013trzydeby

Zdjęcia: http://foto.ptaki-ptakom.net/index.php?/category/80

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.