Na ostatnim posiedzeniu , które odbyło się 3 listopada Hufcowa Kapituła Stopni Harcerskich i Wędrowniczych postanowiła zmienić bądź uaktualnić regulamin jak i karty prób.

Aneks do Regulaminu został uchwalony uchwałą Komendy Hufca ZHP Kolno nr.4

Zmiany dotyczą:

• składu HKSHiW,
  • dokumentów potrzebnych aby otworzyć próbę,
  • wcześniejszego zamknięcia próby
  • utworzenia wniosków: o zmianę zadania i przedłużenia czasu trwania próby,
  • współpracy kandydata z opiekunem i odwrotnie,
  • kart prób na stopień (3 nowe elementy).

Opis zmian:

• W skład HKSHiW mogą wchodzić harcerze posiadający minimum stopień Harcerza Orlego, bądź otwartą próbą na ten stopień.
  • Chcąc otworzyć próbę na dany stopień, każdy kandydat musi przynieść w całości uzupełnioną Kartę próby na otwierany stopień zgodną z regulaminem Hufcowej Kapituły Stopni Harcerskich i Wędrowniczych. Proponowane zadania do realizacji muszą być przemyślane i ustalone z opiekunem próby. Kartę z zadaniami kandydat składa w 3 egzemplarzach (po jednym dla kandydata, opiekuna jak i HKSHiW)
  • Jeżeli kandydat wykona założone zadania w terminie wcześniejszym niż planowany termin zakończenia próby, może zgłosić się do HKSHiW o wcześniejsze zamknięcie próby. Kandydat na takie posiedzenie musi przynieść wszystkie potrzebne dokumenty. Kandydat musi również uargumentować szybsze zakończenie próby na zdobywany stopień.
  • Kandydat zobowiązany jest do pracy z opiekunem, powinien informować opiekuna o wykonywaniu zadań. Opiekun natomiast zobowiązany jest do udzielania wszelkiej pomocy kandydatowi i powinien być zainteresowany poczynaniami podopiecznego.
  • Poprawione karty prób będą zawierać następujące nowe elementy: numer ewidencyjny kandydata, numer kontaktowy do opiekuna oraz planowany termin zakończenia próby.

Wszystkie nowe dokumenty dostępne poniżej, jak i w zakładce Komisje Hufca (tutaj)