Jubileusz 100-lecia harcerstwa na Białostocczyźnie

Zlot ZHP Chorągwi Białostockiej połączony z przekazaniem nowego sztandaru Chorągwi i przyjęcie za nowego patrona hm. Ryszarda Kaczorowskiego.

Już 8 września 2013 r. wszyscy harcerze z chorągwi spotkają się na jednodniowym Zlocie ZHP Chorągwi Białostockiej by godnie uczcić 100-lecie harcerstwa na Białostocczyźnie. Podczas Jubileuszu przekazany zostanie Chorągwi nowy sztandar i nadane imię nowego patrona: hm. Ryszarda Kaczorowskiego.

Po uroczystościach, w ramach bloku programowego, odbędzie się Rajd Szlakiem Druha Ryszarda Kaczorowskiego a na zuchy czeka Rajd Antka Cwaniaka.

Obchody 100-lecia harcerstwa na Białostocczyźnie zakończone zostaną spotkaniem o godz. 18.30, w Zwierzyńcu, przy dębach zasadzonych dla uczczenia rocznicy Konstytucji 3 Maja, gdzie hm. Ryszard Kaczorowski w 1933 r. złożył przyrzeczenie harcerskie.

Szczegółowy plan obchodów:  http://bialostocka.zhp.pl

Wszystkich chętnych harcerzy z naszego hufca, którzy chcę świętować jubileusz 100-lecia harcerstwa na Białostocczyźnie prosimy o zgłaszanie się bądź zgłaszanie drużyn na wyjazd do Białegostoku. Prosimy o zgłoszenia drogą elektroniczną (hufiec.kolno@bialostocka.zhp.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.