Relacja z Wielkopostnego Dnia Skupienia

Wielkopostne „ Powróć”

W dniach 2-3 marca 2018 r. odbył się w Koźle, zorganizowany przez ZWDiR Wielkopostny Dzień Skupienia dla naszych harcerzy. Hasło tego skupienia to: „Powróć”. Zastanawialiśmy się jak mamy w Wielkim Poście powrócić do Boga, do przyrzeczenia i prawa harcerskiego, do wartości, do ludzi i do siebie. Jak rozpalić na nowo w sobie ogień wiary i gorliwości harcerskiej drogi? Pomocą w tym były zajęcia w grupach, konferencje, modlitwa i tworzenie wspólnoty przy stole i pomocy w kuchni. Wyjątkowym i mocnym przeżyciem była droga krzyżowa poprowadzona przez ks. pwd Adama Sierzputowskiego a oparta na przeżyciach i przemyśleniach błogosławionego księdza phm Stefana Wincentego Frelichowskiego oraz świadectwach o jego życiu i męczeństwie podczas II wojny światowej w obozie koncentracyjnym w Dachu.

To niezwykle piękny wzór kapłana, harcerza, Polaka i młodego człowieka, który warto naśladować. Błogosławiony Wicek Frelichowski jest patronem polskich harcerzy. Te dwa dni to piękny czas i mamy nadzieję owocny dla wszystkich uczestników WDS. Niech będzie to początkiem nowej dobrej tradycji w naszym Hufcu.

x. Artur A.

Fotorelacja z wydarzenia dostępna tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.